Про компанію

«Технології для людей» – українська IT-компанія, розробляє програмне забезпечення та сервіси для людей з порушенням слуху та сприяє створенню в Україні безбар’єрного середовища для людей з особливими потребами.

Компанія заснована у 2015 році та обслуговує понад 40 000 українців з порушенням слуху різного ступеня.

Готовими IT-рішеннями компанії вже користуються чимало державних і комерційних установ, вирішуючи проблему комунікації з нечуючими та слабочуючими людьми та забезпечуючі рівні можливості кожному відвідувачу.

img

Віталій Потапчук

Засновник та директор компанії.

Слабочуючий програміст.

Випускник КПІ ім. І.Сікорського.

Створює IT-рішення, що дозволяють забезпечити повноцінне і комфортне життя людей з порушенням слуху в соціумі.

Впровадження інноваційних технологій, що розробляє компанія «Технології для людей», дозволить установам та закладам України:

  • забезпечити доступність товарів та послуг для людей з особливими потребами;
  • підвищити якість надання послуг;
  • сприяти соціальній незалежності та захищати права людей з порушенням слуху;
  • брати участь у створенні безбар’єрного середовища у країні.

Наша місія: створювати IT-рішення, які дозволять людям з порушенням слуху мати рівні можливості з чуючими людьми і відчувати себе повноцінною складовою суспільства.

Передумови виникнення компанії

В Україні близько 2 мільйонів людей з порушеннями слуху різного ступеня. Для більш ніж 400 тисяч українців жестова мова є рідною і єдиною у комунікації. Це мова, якою вони думають. Жестова мова (ЖМ) – самостійна. У XVIII столітті її винайшов нечуючий вчитель для людей з депривацією слухової функції. У різних країнах своя жестова мова. Ще існує міжнародна жестова мова – International Sign Language.

У сучасному світі порушення слуху – поширене сенсорне явище, яке викликає певні наслідки. Недостатній розвиток мови, менший обсяг словникового запасу нечуючої людини у порівнянні з чуючою. Тому всю інформацію для людей з порушенням слуху адаптують на жестову мову, а не просто перекладають слово у слово.

Віталій Потапчук слабочуючий з дитинства. Його захоплення комп'ютерами у підлітковому віці згодом перейшло у професійну діяльність – програмування. У вільний від роботи час він займався створенням програми, яка спрощує спілкування нечуючих людей з чуючими. Так з'явився додаток «Перекладач ЖМ», а згодом і інші сервіси, які Віталій створював для себе і таких самих людей, як і він сам.

Спільнота нечуючих швидко відреагувала на винахід. Додаток став настільки популярним, що Віталій вирішив повністю зосередитися на розвитку цього напрямку та заснував компанію «Технології для людей».

Розвиток компанії «Технології для людей»

З 2015 року Віталій повністю зосередився на створенні IT-продуктів для людей з порушенням слуху. Оточив себе однодумцями, для яких ця тема актуальна та близька.

За п'ять років існування команда створила ряд сервісів для вирішення проблем комунікації нечуючих. Ці продукти схвалили в найбільших університетах світу для нечуючих та слабочуючих людей в Галадет (штат Вашингтон) і Рочестер (штат Нью-Йорк). Команда також ділилася своїми успішними кейсами в Узбекистані та інших країнах світу.

Для якісного обслуговування людей з порушенням слуху було створено «Центр соціального супроводу нечуючих та слабочуючих людей». Команда професійних перекладачів жестової мови готова підключитися до онлайн-діалогу в будь-який час.

Що мотивує

Життя людей з порушенням слуху не відрізняється від життя чуючих людей. Вони також здобувають освіту, працюють, створюють сім'ї, подорожують... Але комунікація нечуючих та слабочуючих людей із зовнішнім світом значно обмежена.

Нечуючі і слабочуючі люди уникають контактів і комунікації з чуючими людьми без гострої необхідності, тому що знають напевно – їх не зрозуміють.

Здобути гідну освіту, знайти хорошу роботу, скористатися якісними послугами і сервісами як державного, так і комерційного характеру – все це перетворюється на щось важкодоступне

На рівні держави не вистачає законодавчих та технічних рішень, механізми соціальної інтеграції практично не працюють, здорове ставлення суспільства і толерантність до людей з особливими потребами не сформовані. Соціум не адаптований під потреби людей з порушенням слуху.

Люди з особливими потребами вимушено ізольовані від суспільства.

 

Світ розвивається з надзвичайною швидкістю, технології активно проникають в життя сучасної людини.

У компанії «Технології для людей» вже є готові рішення, які дозволять людям з порушенням слуху відчути себе повноцінною складовою суспільства. І зараз – найкращий час для того, щоб зробити Україну доступною для людей з особливими потребами, створюючи середовище рівних можливостей.

Наші продукти

Connect PRO
Connect PRO

Для держустанов та бізнесу

Безбар'єна комунікація з нечуючими відвідувачами державних та комерційних установ.
Виклик перекладача жестової мови в режимі реального часу.

Connect PRO Web
Connect PRO Web

Для web-ресурсів будь-яких організацій

Технічна підтримка нечуючих користувачів на сайті.
Здійснення дзвінків на мобільні та стаціонарні телефони за допомогою перекладача.

Перекладач ЖМ
Перекладач ЖМ

Для індивідуального використання

Перекладач «в кишені».
Виклик перекладача жестової мови у будь-який час і в будь-якій точці світу.

EmergencyCall*
EmergencyCall*

* розроблено на замовлення США
Для персонального використання

Допомога в екстрених ситуаціях. Сервіс доступний в додатку «Перекладач ЖМ».
Автоматичний виклик служб екстреної допомоги у випадку надзвичайної ситуації.

Sound Monitor
Sound Monitor

Для персонального використання

Захищає людей з порушенням слуху в небезпечних ситуаціях.
Розпізнає загрозливі звуки і попереджає про небезпеку вібрацією телефону і миготінням спалаху.

Dance
Dance

Для персонального використання

Дає можливість відчувати і насолоджуватися музикою.
Конвертує звук і дозволяє відчувати музику через зір вібрації.